Met de Wet Kansspelen op afstand is het aanbieden van online kansspelen gereguleerd. Sindsdien is het mogelijk om in Nederland legaal online te gokken. Er werd 10 jaar gewerkt aan de wet die vooral de speler beter moet beschermen tegen overmatig gokgedrag. In deze nieuwe aflevering van Dossier WODC Live hoor je hoe deze wet heeft uitgepakt. Host Olivier Hendriks gaat in gesprek met Tessel Blom van onderzoeksbureau Dialogic. In opdracht van het WODC keek Dialogic naar de uitwerking van de wet. Spoiler alert: die heeft niet uitgepakt zoals gehoopt. Pak je oortjes of koptelefoon er maar bij, want er staat weer een flinke portie kennis voor je klaar!
Deze editie is opgenomen op Fontys Hogeschool in Tilburg. In de zaal zaten zo’n 70 studenten die de minor ‘waardecreatie binnen de topsport’ volgen. In deze module leren zij over de verwevenheid van online gokken en de sportwereld.
Wil je, na het luisteren van de podcast, meer weten over het onderzoek? Zie: Regulering van online kansspelen vraagt om urgente aanpassingen.
Maak je je zorgen over je eigen gokgedrag? Of over iemand anders die te veel gokt? Ga dan naar www.openovergokken.nl
Beeld: © WODC